Анатомія посмішки

Красива посмішка – це наша головна візитна картка при знайомстві з новими людьми та найвиразніший елемент образу, що допомагає відчувати себе впевнено в будь-якій ситуації. Запорукою сліпучої усмішки є рівні білі зуби, які, на жаль, від природи мають далеко не всі. Виправити цю неприємність покликана сучасна ортодонтія, що пропонує безліч засобів, призначених для усунення аномалій зубного ряду. Однак навіть якщо Ви є щасливим володарем ідеальних здорових зубів, це також не привід забувати про регулярні візити до лікаря.

Секрети красивої посмішки

Існує три основних складових, які впливають на привабливість нашої посмішки:

  • Різці. Обидві щелепи мають по два різця (середніх і бічних), і хоча їхньою основною функцією є відкушування їжі, вони також мають значний вплив на красу людської посмішки. Чим краще видно різці в людини, яка посміхається, тим молодшою вона виглядає.
  • Правильна лінія посмішки. Таку назву отримала лінія нижньої губи, що утворюється під час посмішки. Найбільш доброзичливими нам підсвідомо здаються люди, в яких зубний ряд слідує за паралеллю нижньої губи.
  • Здорові ясна. В ідеалі вони повинні займати весь простір між зубами і мати блідо-рожевий колір. Небажано, щоб під час посмішки занадто сильно було видно ясна, такий зовнішній вигляд зазвичай відштовхує співрозмовника, проте не належить до серйозних аномалій.

Як зберегти ідеальну посмішку?

У першу чергу, необхідно звернутися до стоматолога, який проведе огляд на предмет наявності у Вас пошкоджених зубів. Завдяки досягненням сучасної стоматології, із застосуванням пломб вдається відновити навіть істотно зруйновані зуби. Більше того, тепер можна підібрати пломбувальний матеріал, який буде відповідати природному відтінку ваших зубів.

Вибором матеріалу для пломби може займатися як лікар, так і сам пацієнт, із урахуванням своїх фінансових можливостей. Пам’ятайте, що визначальну роль грає не стільки якість пломби, скільки професіоналізм лікаря, до якого Ви звернулися.

Ще одним важливим секретом здорової та красивої посмішки є видалення зубного каменю, необхідність у якому більшість несправедливо недооцінює. Зубний камінь нерідко виступає причиною запалень, які в гіршому випадку призводять до випадання зубів. Якщо Ви вже стали жертвою таких неприємних наслідків, терміново зверніться до лікаря для протезування. Коли випадає зуб, незабаром вільна ділянка заповнюється іншими зубами, за рахунок чого між ними збільшується простір. Згодом це може негативно вплинути на прикус і змінити Ваш овал обличчя.

Білизна зубів – це невід’ємна частина гарної посмішки. Стоматологи не мають однозначної думки стосовно сучасної технології зубного відбілювання, деякі з них навіть дотримуються теорії, що така процедура має негативний вплив на емаль. У свою чергу, прихильники відбілювання зубів стверджують, що тим, хто турбується про шкідливий вплив хімічних засобів, можна скористатися лазерними технологіями, що гарантовано не зашкодять зубній емалі.

Безпосередній вплив на здоров’я наших зубів і естетичність посмішки має прикус. Іноді наявність навіть незначних зубощелепних аномалій може призвести до порушення симетрії обличчя. Саме тому необхідно з ранніх років відвідувати лікаря-ортодонта, який у разі потреби може зупинити розвиток неправильного прикусу. Корекція дефектів зубного ряду можлива не тільки в дітей, але й у дорослих, проте для цього знадобиться більше часу та коштів.

Як доглядати за зубами: основні правила

  • гігієна (ретельна чистка зубів не рідше двох разів на день значно знижує ризик виникнення карієсу та хвороб ясен);
  • правильне харчування (обов’язково вживайте продукти, що містять головний будівельний матеріал для зубів – кальцій; включіть до свого раціону молоко, домашній і твердий сир, горіхи та зелені овочі);
  • увага до температури їжі (надмірно холодна та гаряча їжа вкрай шкідливі для здоров’я зубів, однак найгірший вплив на них мають різкі перепади цих температур, які можуть стати причиною появи мікротріщин);
  • догляд за яснами;
  • консультації лікаря (відвідування стоматолога може бути профілактичним, що дозволить вчасно виявити карієс; окрім того, Ви можете звернутися до фахівця для проведення професійного чищення зубів).

Дотримання всіх рекомендацій із догляду за зубами, а також систематичні візити до стоматолога дозволять Вам надовго зберегти гарну посмішку та уникнути необхідності в проведенні стоматологічного лікування.

Залишити коментар