Наслідки неправильного ортодонтичного лікування

Варто відразу зазначити, що ускладнення після неправильного лікування брекет-системою  – це рідкість. Під наглядом висококваліфікованого ортодонта всі можливі негативні наслідки лікування зводяться до мінімуму.

Та ситуації бувають різні. Тож ми розглянемо усі можливі варіанти негативних наслідків, які можуть виникнути під час або після лікування.

Отже, першим ускладненням є помилкове видалення зубів у процесі лікування.

Ортодонт у випадку, коли треба звільнити простір в зубному ряді для подальшого лікування, може видалити зуб, але це не призведе до бажаного ефекту, а лиш спричинить появу дефекту зубного ряду.

Як цьому запобігти? Перед тим, як дозволяти видаляти здорові зуби, детальніше обговоріть це з лікарем. Поцікавтесь, чи не можна обійтися без видалення зубів, чи не зміниться ваш профіль після видалення. Нехай інші способи будуть довготривалішими і дорожчими, та всі ваші зуби залишаться із вами. У випадку, якщо лікар не бачить іншого виходу, попросіть його поділитись своїми міркуваннями щодо того, як після видалення має проходити процес вирівнювання. Ортодонт все детально опише, а ви таким чином  пересвідчитесь у тому, що лікар насправді знає, що робить.

Наступним ускладненням є оголення шийки зуба з формуванням ясенних кишень або іншими словами рецесія ясен. Така неприємність часто призводить до ускладнень, які мають запальний характер: гінгівіт, парадонтит.

Причиною цього часто є слабкі ясна, надто велика сила, що була застосована для переміщення зубів, недбала гігієна ротової порожнини у процесі лікування.

Уникнути оголення шийки зуба можна елементарно, дотримуючись правил догляду за зубами. При цьому варто не забувати хоча б раз у півроку проходити професійну чистку зубів у стоматологічній клініці. Також серйозним наслідком неправильного лікування може стати запалення нижньої щелепи, пов’язане з природною зміною кісток і щелеп загалом.

Уникнути цих проблем дуже просто: у разі виникнення відчуття дискомфорту, особливо, якщо це сильний біль, одразу повідомте про це свого ортодонта. Лікар підлаштує систему під ваше сприйняття, можливо, зменшить навантаження, і нічого не загрожуватиме здоров’ю ваших зубів.

Тож основне, що мусить запам’ятати кожен: від того, наскільки ви готові співпрацювати з лікарем-ортодонтом, залежатиме те, як пройде лікування. Чим сумлінніше виконуються рекомендації лікаря, чим більше інформації про свої відчуття пацієнт повідомляє лікареві, тим менший ризик виникнення ускладнень, тим менший шанс того, що лікування проходитиме неправильно.

Залишити коментар