Лігатурні брекети: особливості та переваги

Лігатурні брекети — це тип класичних брекетів, які вже чимало років використовують для лікування неправильного прикусу. Багато лікарів-ортодонтів сходиться на думці, що це найнадійніша брекет-система з усіх існуючих, а крім цього ще й найдешевша.

Лігатурною брекет-система називається через свою особливу конструкцію, в основі якої є лігатура — металева дуга, яка вставляється в замочки брекетів, прикріплені до зубів спеціальним клеєм, і сприяє вирівнюванню зубів.

До переваг металевої лігатурної системи, як уже згадувалося раніше, належать:

  • низька вартість;
  • ефективність лікування.

Серед недоліків є необхідність у частих візитах до лікаря для коригування апарату (близько разу на місяць), через те, що метал на зубах виглядає не дуже естетично, і те, що до лігатурної брекет-системи потрібно звикати.

Стосовно звикання. Повна адаптація пацієнта до брекет-системи відбувається приблизно за місяць, протягом якого можуть злегка боліти зуби, трохи важко пережовувати їжу. Але лякатися не варто, адже це відбувається лише на початку лікування і варте кінцевого результату.

Лікування лігатурною брекет-системою займає приблизно 1,5-2 роки.

Якщо говорити про сам процес ортодонтичного лікування лігатурними брекетами, то ним передбачені такі етапи:

  • усунення аномалій положення окремих зубів;
  • переміщення зубів уздовж зубного ряду;
  • нормалізація форми зубного ряду;
  • нормалізація прикусу.

Можливо, металеві брекети мають не найкращий вигляд, проте вони доступні, надійні і лікування ними гарантує дуже хороші результати.

Залишити коментар