Самолігатурні брекети: особливості та переваги


У процесі консультації пацієнтів насамперед цікавить кінцевий результат, але зважаючи на тривалість ортодонтичного лікування, практично всіх турбує комфортність носіння апаратури і можливість адекватної гігієни порожнини рота. Рекомендуємо вам безлігатурні (самолігатурні) брекети, які повною мірою задовольняють всім цим вимогам.

Особливість конструкції безлігатурних брекетів

У брекет-системах без лігатур ортодонтична дуга кріпиться до «замочків» (безпосередньо брекетів) без допомоги металічної або гумової лігатури. Фіксація здійснюється завдяки спеціальному механізму – кліпсі, в паз якої вставляється дуга. Така замикаюча конструкція добре регулює навантаження, що надходить на зуб, не допускаючи тиску та надлишкової сили. Помірне навантаження достатнє для переміщення зубів, але не порушує кровопостачання ясен і пульпи, а також клітинний обмін речовин.

Металева дуга в самолігуючих брекетах використовується більш тонка. Цей факт також робить позитивний вплив на лікування: менший радіус дуги для пацієнта означає високу ступінь зручності при носінні і скорочення термінів терапії. На заміну і підтяжку дуги в безлігатурні системах у лікаря йде менше часу, ніж на аналогічну операцію з традиційними брекетами. За допомогою спеціального інструменту ортодонт відкриває кліпси, встановлює нову дугу і закріплює замочки назад.

Самолігатурні брекети. ПЕРЕВАГИ:

  • Широкі можливості вибору. Лікар і пацієнт можуть підібрати самолігірующіе брекети з оптимально необхідними технічними характеристиками, з елементами з металу або високоміцної кераміки.
  • Швидкий період адаптації. Округлені форми, мініатюрний розмір дозволяють легко звикнути до присутності в роті таких пристосувань. Зводиться до мінімуму ймовірність травмування слизової порожнини рота.
  • Висока ефективність. Безлігатурні системи підходять для виправлення навіть складних ортодонтичних дефектів, дозволяючи уникнути видалення зубів.
  • Зменшення терміну лікування. Тривалість терапії скорочується на 25 – 30% (в середньому, 3 місяці).
  • Мінімум часу, проведеного у лікарському кріслі. При установці самолігатурних брекетів візити до лікаря потрібні майже в два рази рідше, ніж при носінні традиційної лігатурної системи. На весь період лікування пацієнту потрібно відвідати ортодонта 7 – 10 разів.
  • Комфорт при використанні. Дуга рухається в пазі, підлаштовуючись до анатомічних особливостей щелепи.
  • Висока естетика. Завдяки відсутності лігатур брекет-система виглядає більш акуратно, компактно. Протягом всього курсу лікування вони зберігають свій колір.

Сучасна самолігатурна апаратура відрізняється  високою міцністю, стійкістю до механічних впливів. Матеріалом для її виготовлення служать металеві сплави, що не змінюють мікрофлору ротової порожнини.

р1 р2 sl 6

Залишити коментар