Тривалість ортодонтичного лікування

Найпоширенішою причиною, з якої більшість відтягує процес встановлення брекетів або зовсім відмовляються від нього, є необхідність носити незнімні конструкції протягом тривалого періоду часу. Не тільки спосіб, але й тривалість ортодонтичного лікування часто залежать від віку та форми дефекту прикусу конкретного пацієнта. Далі ми більш детально поговоримо про особливості лікування за допомогою незнімних брекет-систем і дамо відповіді на найбільш поширені питання, пов’язані з таким способом усунення порушень прикусу.

Як довго потрібно носити брекети?

Насправді тривалість ортодонтичного лікування річ дуже індивідуальна, і залежить від ряду факторів:

  • Складність клінічного випадку;
  • Вік пацієнта;
  • Якість брекет-системи;
  • Наявність/відсутність хронічних захворювань пародонту, пародонтозу (пацієнтам із такими захворюваннями потрібне більш тривале лікування);
  • Дотримання усіх настанов ортодонта.

Тривалість ортодонтичного лікування також багато в чому залежить від плану, складеного лікарем. Якщо ортодонт планує видалення зубів, то знадобиться додатковий час для закриття місця, де їх було видалено.

На термін лікування також у деякій мірі впливає вибір ортодонтичної конструкції. Наприклад, класичні брекет-системи з металу характеризуються меншим коефіцієнтом тертя з дугою, ніж керамічні та пластикові конструкції, що дозволяє дещо скоротити тривалість носіння брекетів. Те саме стосується безлігатурних систем, які дозволяють максимально зменшити термін ортодонтичного лікування.

Як довго потрібно носити брекети? Конкретної відповіді на це питання ви не знайдете в інтернеті, оскільки її можна отримати виключно у лікаря-ортодонта. Він проведе огляд пацієнта та призначить індивідуальний план лікування, який буде найбільш ефективним саме в даному випадку. Зазвичай вже на етапі діагностики лікар здатний назвати приблизний термін носіння брекетів.

Зрозуміло, до установки брекетів лікар повідомить вам, наскільки довго доведеться їх носити, однак можна назвати деякі усереднені числа:

Середній термін ортодонтичного лікування:

Меншe року – якщо пацієнт страждає тільки від невеликого косметичного дефекту. У цьому випадку до ортодонта звертаються дуже рідко;

Від року до двох років – якщо потрібно виправити прикус і деякі косметичні та функціональні дефекти. Це стандартний термін, і саме з такими проблемами люди зазвичай звертаються до ортодонта;

Два-три роки – вельми складні ортодонтичні маніпуляції з необхідністю хірургічного втручання. Таких випадків достатньо небагато, так як сильні дефекти щелепи зустрічаються значно рідше.

Як швидко можна побачити ефект від лікування?

Це питання цікавить пацієнтів вже на етапі діагностики. Багато людей погоджуються на ортодонтичне лікування тільки після того, як дізнаються, коли будуть помітні перші позитивні результати. Деяких пацієнтів турбує, що ортодонт не погоджується знімати брекети, коли зуби, на їхню думку, вже стали рівними. Інших хвилює погіршення зовнішнього вигляду зубного ряду і поява щілин між зубами. Обидва випадки не повинні викликати занепокоєння, оскільки істинний результат ви зможете побачити тільки після остаточного зняття брекет-системи.

Найчастіше, ефект видно вже через 2-3 місяці після установки брекетів, проте так буває не завжди. Іноді перші естетичні ознаки можуть бути візуально помітні тільки через рік після носіння ортодонтичних конструкцій. Навіть якщо вам здається, що вас повністю влаштовує результат, для його закріплення може знадобитися ще кілька місяців, тому не поспішайте знімати брекети. У такій справі слід довіритися лікарю-ортодонту, який складав план вашого лікування.

У деяких випадках естетика зубного ряду дещо погіршується на перших етапах лікування. Це відбувається в тих ситуаціях, коли ортодонт навмисно створює щілини між зубами, щоб вирівняти прикус. Після досягнення мети лікар буде займатися закриттям щілин і проведе ряд заходів, спрямованих на поліпшення естетики та закріплення результату.

Чи можна прискорити ортодонтичне лікування?

На жаль, скоротити термін носіння брекет-систем неможливо, проте пацієнт може істотно уповільнити процес виправлення прикусу. Щоб уникнути такого негативного впливу, необхідно виконувати всі рекомендації лікаря-ортодонта та ретельно дотримуватися правил особистої гігієни.

Залишити коментар