Вартість та установка брекетів

Ідеальну посмішку від природи має не більше 10% всього населення планети. В решти людей зазвичай спостерігаються або незначні дефекти прикусу, або серйозні аномалії зубного ряду, і без допомоги лікаря-ортодонта їм просто не обійтись. На щастя, в наш час існують різні ортодонтичні конструкції, за допомогою яких можна усунути будь-які порушення прикусу.

Від чого залежить вартість брекет-системи?

Як підібрати брекети, які б поєднували в собі доступну ціну і високу якість? Найбільш бюджетним варіантом вважаються традиційні металеві брекети, однак у них є один істотний недолік – неестетичний зовнішній вигляд. Конструкції з кераміки майже непомітні на зубах, однак і вартість їхня значно вища, ніж у металевих виробів.

Ціна ортодонтичної системи залежить від таких основних критеріїв:

 • виробник (на вартість значною мірою впливає популярність тієї чи іншої торгової марки);
 • матеріал, із якого виконана конструкція (метал, кераміка, сапфір, пластик);
 • новизна брекетів (наявність передових технологій кріплення дуги, замків та ін.);
 • тривалість лікування (необхідний термін носіння брекетів може становити від півроку до 2,5 років).

Вартість установки металевих брекетів

Вибір ортодонтичної конструкції багато в чому залежить від типу та ступеня розвитку зубощелепної аномалії, проте на нього впливають також інші фактори. Йдеться про фінансові можливості, спосіб життя та професію пацієнта. Найбільш дешевим і надійним варіантом, як і раніше, вважаються брекет-системи з металу, що здатні витримувати будь-які механічні навантаження. Такі конструкції майже не ламаються, але в перші дні лікування завдають пацієнтові відчутного дискомфорту.

Ціна естетичних брекетів

Якщо ви категорично проти носіння металевих брекетів, але рішуче налаштовані вирівняти неправильний прикус, приготуйтеся до покупки більш дорогого варіанта – естетичних брекетів. Вони поділяються на кілька типів, які представлені нижче в порядку зростання їхньої вартості:

 • традиційні керамічні (найбільш доступні за ціною з усіх перерахованих у даній категорії різновидів);
 • комбіновані системи (виготовляються за рахунок поєднання металу та кераміки, мають відносно невисоку вартість);
 • безлігатурні самолігуючі конструкції з кераміки;
 • сапфірові (прозорі).

Найдорожчими ортодонтичними конструкціями вважаються лінгвальні брекети. Вони користуються популярністю завдяки тому, що встановлюються з внутрішнього боку зубного ряду та є абсолютно непомітними. Внутрішні брекети стануть ідеальним варіантом для публічних людей і підлітків, які зазвичай дуже переймаються через свій зовнішній вигляд.

Як відбувається установка брекетів?

Брекет-система включає в себе кілька основних елементів: безпосередньо брекети, ортодонтичну дугу, кільця з замками, лігатури та еластичні тяги. Такі конструкції встановлюються на зуби пацієнта в період лікування та знімаються тільки після повного усунення зубощелепних дефектів. Деякі сучасні брекет-системи не мають лігатур і називаються самолігуючими ортодонтичними конструкціями.

В процесі установки ортодонтичної системи кожен із брекетів за допомогою спеціального клею (адгезиву) окремо кріпиться до кожного зуба. Після цього всі елементи з’єднуються між собою за рахунок ортодонтичної дуги, що фіксується за допомогою лігатур. На деяких типах брекетів є металевий гачок, на якому може фіксуватися еластична тяга. Процес установки ортодонтичної конструкції не викликає в пацієнта больових відчуттів, проте в перші дні лікування він може відчувати досить сильний дискомфорт.

Вирівнювання прикусу за допомогою брекет-систем здійснюється в кілька наступних етапів:str 7_8_

 1. Детальна діагностика ротової порожнини.
 2. Лікування захворювань зубів і ясен, якщо такі є.
 3. Підготовка ортодонтичної системи, що була обрана для усунення дефекту в конкретного пацієнта.
 4. Установка ортодонтичної системи.
 5. Систематична чистка та підкручування елементів брекет-системи.
 6. Зняття ортодонтичної системи.
 7. Ретенційний період (носіння капи і/або дуги на внутрішній поверхні зубного ряду).

Процес зняття брекетів займає близько півгодини, не викликає больових відчуттів і обходиться досить дешево.

І хоча ціни на сучасні ортодонтичні системи коливаються в широкому діапазоні і кожен пацієнт може підібрати для себе найдоступніший варіант, економити на здоров’ї не варто. Чим дорожче обрані вами брекети, тим комфортніше будете почувати себе в процесі лікування, і тим більш естетично вони будуть виглядати. Однак і класичні металеві конструкції прекрасно впораються з виправленням неправильного прикусу.

 

Залишити коментар