Все, що пов’язано з брекетами

Перше враження про людину часто залежить від особливостей її зовнішності, тому гарна посмішка здатна зачарувати співрозмовника ще з перших хвилин знайомства. Не всім пощастило мати рівні зуби від природи, тому й з’явилася наука під назвою “ортодонтія”, яка займається вивченням зубощелепних аномалій. Сучасні лікарі-ортодонти здатні усунути більшість відомих дефектів зубного ряду не тільки у дітей, але й у дорослих.

Чи потрібно ставити брекети?

Питання про встановлення брекетів завжди викликає безліч сумнівів, оскільки більшість людей не впевнені в необхідності виправлення неправильного прикусу. Коли дефект не чинить істотного впливу на зовнішній вигляд і симетрію обличчя, багатьом здається, що можна обійтися без корекції прикусу, однак такий підхід може призвести до неприємних наслідків. У людей із зубощелепними аномаліями часто спостерігаються сильні головні болі, захворювання пародонту, а також порушення дихальної та жувальної функцій.

Не варто надовго відкладати установку брекетів, якщо лікар порекомендував Вам виправити прикус. Чим швидше Ви погодитеся на корекцію, тим простіше і ефективніше буде проходити процес лікування.

Особливо важливо стежити за розвитком прикусу в ранньому віці, коли щелепа тільки формується, а молочні зуби ще не змінилися постійними. Якщо Ви помітили, що Ваша дитина часто закушує губу чи постійно тримає палець у роті, необхідно не тільки допомогти їй позбавитися цих звичок, але й відвести на консультацію до ортодонта.

Брекети внесуть суттєві зміни до Вашого способу життя. Ви навчитеся ретельно стежити за гігієною порожнини рота, також у Вас з’явиться своя культура прийому їжі. Цікаво, що багатьом установка брекетів допомагає позбутися такої шкідливої звички, як куріння. Крім того, після установки ортодонтичних конструкцій у людини з’являється свій постійний режим прийому їжі, що дуже сприятливо впливає на здоров’я.

Різновиди брекет-систем

Для початку слід розібратися, що ж являють собою брекети. Сучасні фахівці розглядають такі пристосування як незнімні ортодонтичні засоби, що кріпляться до внутрішньої або зовнішньої поверхні зубів і використовуються для виправлення різних зубощелепних аномалій. Ортодонтична дуга є важливим елементом брекет-системи, оскільки володіє унікальною здатністю повертатися в початкове положення незалежно від того, як її зігнули.

За місцем свого розташування, брекети діляться на наступні два типи:

  • вестибулярні (кріпляться на зовнішній бік зубного ряду, і хоча такі брекети помітні візуально, естетичність їхнього зовнішнього вигляду залежить від матеріалу, з якого вони виконані);
  • лінгвальні (встановлюються з внутрішнього боку зубного ряду, завдяки чому є абсолютно непомітними; недоліками таких систем прийнято вважати незначні дефекти мовлення на ранньому етапі лікування та досить високу вартість).

Термін носіння брекетів буде залежати від віку пацієнта та складності присутньої у нього зубної аномалії. Зазвичай тривалість лікування становить 1,5-2 роки, проте трапляються винятки. Перші позитивні результати можна помітити вже за півроку після початку лікування.

Залежно від матеріалу, сучасні брекет-системи поділяються на такі різновиди:

  • металеві (такі брекети є найбільш популярним і доступним за ціною варіантом, однак найбільшою перевагою металевих систем називають максимально швидке виправлення прикусу);
  • керамічні (користуються популярністю за рахунок естетичного зовнішнього вигляду та можливості підібрати конструкцію під колір природного відтінку зубів, що робить її майже непомітною; брекети з кераміки стійкі до барвників і не викликають алергії);
  • пластикові (мають досить естетичний зовнішній вигляд, однак відрізняються меншою міцністю, ніж інші типи брекетів; пластикові конструкції з часом можуть змінювати свій колір через взаємодію з харчовими барвниками, що містяться в продуктах);
  • сапфірові (це найдорожчий тип брекет-систем, оскільки такі конструкції не тільки відрізняються високою міцністю, але й практично непомітні на зубах; при носінні сапфірових брекетів не виникає порушень дикції та почуття дискомфорту).

Також бувають самолігуючі безлігатурні брекети та лігатурні. Самолігуючі безлігатурні брекети вважаються більш сучасною модифікацією, та на сьогоднішній день вони є найбільш затребуваними серед лікарів-ортодонтів. За зовнішнім виглядом лігатурні і безлігатурні брекет-системи практично не відрізняються, тому для пацієнта вибір між конструкцією з лігатурами або без не стоїть. Чітко визначити, які брекети є кращими є досить складно. Кожна з вищеперерахованих конструкцій має свої плюси та мінуси, але усі вони виконують одну і ту ж функцію. Сказати, наприклад, які керамічні брекети кращі, можна лише, виходячи з особливості конструкції, зовнішнього вигляду та ціни, тут як в автомобілях, – чим дорожчі брекети, тим вони якісніші. На сьогоднішній день ринок України перенасичений ортодонтичною продукцією без сертифікатів якості за низькими цінами. Такі  брекети виготовлені з невідомих металів, а їхні виробники не витрачають шалених коштів на лабораторні дослідження на біосумісність з тканинами організму, на відміну від компаній виробників – лідерів світового ринку ортодонтичної продукції. http://ortodontiya.com/shho-vazhlivo-znati-pro-sirij-rinok-stomatologichnoyi-produkciyi/

Найважчим етапом на шляху до виправлення прикусу буде звикання до брекет-систем. Перший час Ви будете відчувати певний дискомфорт, однак по завершенні процесу адаптації перестанете помічати будь-які незручності. Якщо Ви сумніваєтеся, наскільки необхідною є для Вас установка брекетів, або просто хочете перевіритися на наявність зубощелепних аномалій, проконсультуйтеся в лікаря-ортодонта. Він розповість Вам про профілактику неправильного прикусу та в разі необхідності запропонує відповідний метод лікування.

Залишити коментар